PilotWeather v5.2 برنامه نمایش اطلاعات هواشناسی مخصوص پرواز در اندروید
نسخه خریداری شده برنامه با قیمت 3.49 دلار در گوگل پلی

اهمیت اطلاع از وضعیت آب و هوا و پیش بینی های هواشناسی بر کسی پوشیده نیست. بدون داشتن چنین اطلاعاتی ممکن است ضرر های مالی و جانی متوجه ما شود. اما کار هایی هستند که انجام آن ها وابستگی شدید به وضعیت آب و هوایی دارد، یکی از این کار ها، انجام سفر های هوایی است. برای انجام سفر های هوایی لازم است که اطلاعات دقیق و کاملی از وضعیت آب و هوا در مبدا، طول مسیر و مقصد داشته باشیم. با استفاده از این اطلاعات می توانیم به راحتی درباره ی زمان مناسب برای انجام سفر تصمیم گیری کنیم. در فرودگاه ها بخش مخصوصی برای دریافت اطلاعات آب و هوایی وجود دارد و فرودگاه های مختلف در سراسر جهان این اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. خیلی از فرودگاه ها حتی ایستگاه های هواشناسی دارند تا اطلاعات دقیق تر و جزئی تری از وضعیت آب و هوا در اختیار داشته باشند. اپلیکیشن های پیش بینی آب و هوای بسیاری برای اندروید وجود دارد که می توان اطلاعات آب و هوایی لازم را از آن ها به دست آورد اما این اپلیکیشن ها معمولا برای کاربری های عمومی ساخته شده اند و جزئیات کاملی را در اختیار کاربر قرار نمی دهند. برای دسترسی به اطلاعات آب و هوایی به منظور انجام سفر های هوایی باید به اپلیکیشن های مخصوص این کار مراجعه کرد. PilotWeather عنوان یک اپلیکیشن برای دسترسی به وضعیت آب و هوا و پیش بینی آن به منظور انجام سفر های هوایی، مخصوص سیستم عامل اندروید است که توسط گروه نرم افزاری Sparkling Apps توسعه و با قیمت 3.49 دلار در گوگل پلی منتشر شده است. با استفاده از این برنامه می توانید وضعیت دقیق آب و هوا به همراه پیش بینی آب و هوا (TAF) را که توسط خلبانان برای آماده سازی پرواز استفاده می شود، مشاهده کنید. می توانید ایستگاه های آب و هوایی مختلف در فرودگاه های سراسر جهان را در هر دو حالت نام ICAO یا کد IATA به آسانی انتخاب کرده و اطلاعات آن ها را دریافت کنید. اطلاعات دریافتی به صورت رمزگذاری شده و خام یا به حالت رمزگشایی شده و ساده برای فهم عموم، قابل مشاهده است.

برخی از امکانات و قابلیت های برنامه PilotWeather اندروید :

  • نمایش اطلاعات جانبی و اضافی مثل طلوع خورشید / غروب خورشید ، محل ایستگاه / ارتفاع ، منطقه زمانی و تنظیم صرفه جویی در نور روز
  • امکان نمایش تمامی زمان ها به صورت GMT یا به وقت محلی
  • پشتیبانی از واحد های آمریکایی و متریک
  • قابلیت نمایش و افزودن ایستگاه های نزدیک به محل

اپلیکیشن PilotWeather یک برنامه کامل، دقیق و بسیار کاربردی برای برنامه ریزی سفر های هوایی که به شما در دریافت اطلاعات مورد نیاز برای این کار کمک می کند. با استفاده از این برنامه می توانید بهترین زمان را برای انجام سفر های خود انتخاب کنید. PilotWeather توانسته است امتیاز 3.4 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی دریافت کند. هم اکنون می توانید نسخه خریداری شده این برنامه همراه با تمامی امکانات و قابلیت ها را از فارسروید به صورت کاملا رایگان دریافت کنید.

 

PilotWeather