Gang of Four: The Card Game – Bluff and Tactics – گروه چهار: بلوف و تاکتیک عنوان یک بازی تخته ای است که توسط استودیو بازی سازی Asmodee Digital با قیمت 3.49 دلار برای دستگاه اندروید ساخته و منتشر شده است. استودیو بازی سازی یاد شده پیش از این هم بازی های موفق دیگری ارائه کرده که از میان آنها می توان به Takenoko: the Board Game – Puzzle & Strategy اشاره نمود. همانطور که از نامش پیداست Gang of Four: The Card Game – Bluff and Tactics – یک بازی تخته ای است که از المان های بازی های کارتی استفاده می کند و اگر شما هم از علاقه مندان و طرفداران این بازی ها هستید پیشنهاد می کنیم این بازی جذاب و سرگرم کننده را از دست ندهید. شاید در میان بازی های کارتی نام این بازی را کمتر شنیده باشید اما جالب است بدانید Gang of Four قدمت دیرینه ای دارد. این اصطلاح اولین بار برای توصیف چهار کمونیست قدرتمند چینی که در سال‌ های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶ به قدرت رسیدند اطلاق می شد. این گروه توسط جیان جینگ ملقب به مادام مائو رهبری می‌ شدند و توانسته بودند سال ها بر اقتصاد و فرهنگ چین سلطه داشته باشند. بعد ها این گروه دستگیر شدند و سلطه آنها بر چین خاتمه پیدا کرد و این کشور را وارد دوره جدیدی از تاریخ کرد. سال ها بعد فردی به نام لی یی قصد داشت معما، دسیسه، و نزاع برای دستیابی به قدرت را در قالب یک بازی به نمایش بکشد. مانند گروه Gang of Four، این بازی نیز یک کشمکش بی پایان برای تصاحب قدرت و برتری است، جایی که افراد ضعیف نابود می شوند و افراد قدرتمند باقی می مانند. بازیکنان قدرتمند مانند افراد قدرتمند باید با زیرکی و بی رحمی رقبا را از میدان خارج کنند و برنده بازی شوند.

 

Gang of Four

 

Gang of Four: The Card Game – Bluff and Tactics دارای ۶۴ کارت است که ۶۰ کارت آن در عدد های ۱ تا ۱۰ در ۳ رنگ قرمز، زرد، و سبز می باشد و ۴ کارت دیگر آن کارت های مخصوص هستند که یکی از آنها رنگین کمان، یکی از آنها ققنوس سبز ، یکی از آنها ققنوس زرد، و یکی از آنها اژدهای قرمز است. با شروع هر دوره از بازی کارت ها بر می خورند و بازیکنان ۱۶ کارت دریافت می کنند. وظیفه اصلی هر بازیکن این است که کارت های خود را زودتر از دیگر بازیکنان از دست خود خارج کند تا امتیاز منفی دریافت نکند. روش خارج کردن کارت ها شباهت زیادی به بازی پوکر دارد و برای بازی کردن باید اطلاعات نسبی از بازی پوکر داشته باشید. برای مثال یک جفت کارت، چهار کارت مشابه، بلوف و روش های دیگر. به محض اینکه یکی از بازیکنان کارت ها را از دست خود خارج کند یک دوره تمام می‌ شود و با توجه به کارت هایی که در دست بازیکنان باقی مانده است امتیاز ها جمع بندی می شوند و دوره بعدی آغاز می شود و این سیکل تا جایی ادامه پیدا می کنند که یکی از بازیکنان به امتیاز ۱۰۰ برسد. در این حالت بازی به پایان می رسد و بازیکنی که کمترین امتیاز منفی را داشته باشد برنده بازی خواهد بود. با وجود تمام توضیحاتی که ارائه شد ممکن است در ابتدا بار ها شکست بخورید اما مطمئن باشید با صبر و حوصله قادر خواهید بود تمام جزئیات بازی را یاد بگیرید و کاملاً بر آن مسلط شوید. البته همانطور که پیش‌ تر هم اشاره کردیم اطلاعات نسبی از بازی پوکر الزامی می باشد. روی هم رفته این بازی دارای ویژگی‌ های مثبت و سرگرم کننده خوبی است و می توان نمره خوبی برای آن در نظر گرفت. از لحاظ بصری فضای گرافیکی بازی زیبا و چشم نواز است و جلوه ها و نماد های هنری آن که ریشه در فرهنگ چین دارند و اتمسفر بی نظیری را به ارمغان می آورند. کنترل ها بسیار ساده هستند و تمام عملکرد های بازی به راحتی از طریق ضربه زدن و اسلاید کردن روی صفحه نمایش دستگاه تان انجام می شوند. تیم فارسروید قصد دارد بازی Gang of Four: The Card Game – Bluff and Tactics – را به صورت تست شده و رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در انتهای همین مطلب می توانید تنها با یک کلیک این بازی را از سرور های ما دانلود کنید و از آن لذت ببرید!

تغییرات نسخه v1.0.2 :

* انتشار نسخه اول بازی در گوگل پلی .

 

دستورالعمل نصب و اجرای بازی :

– ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.

– فایل دیتا را دانلود و ان را از حالت فشرده خارج سازید. پوشه ی com.asmodeedigital.gangoffour را در مسیر Android/Obb حافظه داخلی کپی کنید.

– بازی را اجرا نمایید.