یکی از مهمترین مراحل در ساختن هر چیزی، طراحی آن است. پیش از آنکه هر چیزی ساخته شود، لازم است که ابعاد و شکل آن طراحی شود تا بتوان سریع تر کار ساخت را جلو برده و به نتیجه رساند. به همین خاطر رشته های دانشگاهی زیادی هستند که به کار تربیت دانشجو برای طراحی انواع چیز ها می پردازند که از جمله آنها می توانیم به رشته های معماری، طراحی صنعتی، نقشه کشی و عمران اشاره کنیم. برای اینکه لازم نباشد طراحی تمامی محاسبات توسط طراح انجام گیرد و وقت زیادی در این موضوع طلب شود، کتابچه راهنما های بسیاری به وجود آمده است که طراحان می توانند با استفاده از آن ها اندازه های مناسب هر یک از قطعات مورد طراحی را به دست آورده و در طراحی های خود استفاده کنند. امروز با برنامه ای در خدمت شما هستیم که می تواند جایگزین بسیاری از این کتابچه ها و راهنما ها باشد. Design Dimensions عنوان یک اپلیکیشن شامل مرجع کاملی از موارد و جزئيات طراحی انواع چیز ها، مخصوص سیستم عامل اندروید است که توسط Arc Mist LLC توسعه و به صورت رایگان در گوگل پلی منتشر شده است. این برنامه یک پایگاه داده بصری گسترده از موارد استفاده در طراحی به همراه ابعاد و جزئیات کامل آن هاست. با استفاده از این برنامه یک معمار همواره تصمیم آگاهان تری درباره لوازم و مصالح مورد نیاز مشتریان خود خواهد داشت. یک پیمانکار می تواند با استفاده از این برنامه لوازم اولیه مورد نیاز کار خود را در همان ابتدای کار با دقت بالا محاسبه کند. یک دانشجوی معماری میتواند با این برنامه از کتاب های درسی پرهزینه بی نیاز شود و به راحتی به هر چیزی که می خواهد روی گوشی اندرویدی خود دسترسی داشته باشد. حتی صاحبان خانه ها نیز می توانند از این برنامه برای انجام محاسبات پیش از انجام هرگونه تغییر در ساختار خانه استفاده کنند.

برخی از امکانات و قابلیت های برنامه Design Dimensions اندروید:

  • دارای یک پایگاه داده در حال گسترش از موارد مورد نیاز در طراحی که بیشترین مراجعه به آنها صورت می گیرد
  • قابلیت جستجو در روش های مختلف
  • امکان تبدیل واحد ها به صورت متریک و امپریال
  • ارائه تصاویر برای هر کدام از موارد موجود در برنامه برای درک آسان تر آنها
  • مرتب سازی محتوای برنامه بر اساس حروف الفبا
  • شامل فاکتور های مقیاس معماری و مهندسی برای CAD
  • شامل دسته های متنوع مثل لوازم خانگی، لوازم ساختمان، مصالح ساختمانی، ابزار آلات برق کشی، وسایل الکترونیک، مبلمان، ابزار روشنایی، لوله کشی، ابزار تفریحی، مصالح مربوط به حمل و نقل و …

اپلیکیشن Design Dimensions یک ابزار عالی و بسیار کارآمد برای همه مهندسین، معماران و دانشجویان مرتبط با رشته های طراحی است که با کسب رضایت کاربران اندرویدی توانسته امتیاز 3.9 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی دریافت نماید. هم اکنون می توانید نسخه حرفه ای این برنامه همراه با تمامی امکانات و قابلیت ها را از فارسروید به صورت کاملا رایگان دریافت کنید.

تغییرات نسخه  v2.9:

* اضافه شدن پرداخت درون برنامه ای برای حذف تبلیغات برنامه
* به روز رسانی منو و رابط کاربری برنامه

 

Design Dimensions