review ratingreview ratingreview ratingreview ratingreview rating
5 1 Voter

Chess – شطرنج یک بازی سرگرم کننده در سبک بازی های تخته ای است که توسط استودیو بازی سازی AI Factory Limited با قیمت 1.99 دلار برای دستگاه های اندروید منتشر شده است. شطرنج یک بازی بسیار محبوب و پرطرفدار است و کمتر کسی است که با این بازی آشنا نباشد اما در ادامه سعی می کنیم توضیحات کوتاهی برای آن دسته از افرادی که با این بازی آشنایی ندارند ارائه کنیم. مهره ها در شطرنج دارای نام های ویژه ای هستند: سرباز، یک مهره بسیار مهم است و اکثریت میدان نبرد را تشکیل می دهد. هر بازیکن ۸ سرباز در اختیار دارد که در یک ردیف جلوی دیگر مهره ها قرار گرفته اند. سرباز در ابتدا می ‌تواند ۲ خانه حرکت کنند اما باقی حرکات آن باید ۱ خانه باشد. سرباز می تواند مهره حریف را در جهت مورب بزند و از بازی خارج کند. سرباز نمی تواند به عقب برگردد و هنگامی که مهره دیگری جلوی سرباز قرار بگیرد راه آن را مسدود می کند. اگر سرباز به انتهای میدان برسد می تواند مهره دیگری را وارد بازی کند، البته به جز شاه! اسب، مهره دیگری است که به صورت L حرکت می‌ کند. به عنوان مثال اسب می تواند ۲ خانه به سمت پایین و ۱ خانه به سمت چپ یا راست حرکت کند. هر بازیکن ۲ اسب در اختیار دارد که کنار فیل و قلعه قرار گرفته اند. اسب می تواند در هر جهتی حرکت کند و مهره حریف را در آخرین خانه بزند و از بازی خارج کند. هیچ مهره ای نمی تواند جلوی راه اسب را بگیرد. فیل، مهره دیگری است که می‌ تواند به صورت مورب تا هر خانه ای که بخواهد حرکت کند و مهره حریف را در آخرین خانه بزند و از بازی خارج کند. هر بازیکن ۲ فیل در اختیار دارد که یکی در کنار شاه و دیگری در کنار وزیر قرار گرفته است. اگر مهره ای جلوی فیل قرار بگیرد مسیر آن را مسدود می کند. قلعه، مهره دیگری است که می تواند به بالا، پایین، چپ، و راست حرکت کند و مهره حریف را در آخرین خانه بزند و از بازی خارج کند.

 

Chess

 

در بازی Chess هر بازیکن ۲ قلعه در اختیار دارد که در دو گوشه صفحه شطرنج قرار گرفته اند. اگر مهره ای جلوی قلعه قرار بگیرد مسیر آن را مسدود خواهد کرد. وزیر، یک مهره نیرومند است و نقش بسزایی در مشخص کردن نتیجه بازی ایفا می‌ کند. این مهره می‌ تواند در همه جهات حرکت کند (به جز L) و در آخرین خانه مهره حریف را بزند و از بازی خارج کند. هر بازیکن تنها ۱ وزیر در اختیار دارد که کنار شاه قرار گرفته است. در صورتی که مهره ای جلوی وزیر قرار بگیرد می تواند مسیر آن را محدود کند. شاه، مهره اصلی بازی است و تنها می تواند یک خانه اما در تمام جهات حرکت کند. هیچ مهره ای نمی تواند شاه را بزند اما می تواند به شاه کیش دهد و در صورتی که شاه خانه دیگری برای حرکت نداشته باشد یا مهره ای نتواند از آن محافظت کند مات می شود و بازی به پایان می رسد. تمام مکانیزم بازی Chess در بالا توضیح داده شد و حالا باید تمرین کنید و استراتژی ها و تکنیک های خودتان را در بازی پیاده سازی کنید. این بازی دارای حالت های دو نفره و تک نفره است. در حالت دو نفره می توانید با دوستان تان رقابت کنید و در حالت تک نفره با هوش مصنوعی بازی که از موتور Treebeard Chess استفاده می کند رقابت کنید. ۱۰ سطح در این بازی وجود دارد و بازیکنان می توانند از آسان ترین تا دشوار ترین سطح مهارت های خودشان را به چالش بکشند. یک دکمه “بازگشت” در بازی تعبیه شده است و اگر احساس کردید حرکت اشتباهی انجام داده اید می توانید یک حرکت به عقب برگردید. در انتهای بازی می توانید حرکات های خودتان را یک به یک مشاهده کنید و از اشتباهات تان درس بگیرید. طراحی محیط بازی ساختار مدرنیته خوبی دارد و تجربه لذت بخشی را برای بازیکنان به ارمغان می آورد. Chess توانسته امتیاز عالی 4.6 از 5.0 را در گوگل پلی به خود اختصاص دهد و تیم فارسروید نسخه نهایی و خریداری شده این بازی را بصورت تست شده و کاملاً رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است. در انتهای همین مطلب می توانید تصاویر اسکرین شات بازی را مشاهده کنید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید و در صورت تمایل آن را از سرور های ما دانلود کنید. امیدوارم از این بازی لذت ببرید!

تغییرات نسخه v3.02 :

* بهینه سازیهای مختلف و رفع مشکلات بازی

 

وقــت دانــلود رســید

مرتبط با پست 9

شطرنج

نقد و بررسی ارسال نقد و بررسی

در رابطه با شطرنج
1
 • مرتضی

  دوست داشتن 3
  review ratingreview ratingreview ratingreview ratingreview rating
  جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸

  این بازی یکی از بهترین بازی های شطرنج ۲ بعدی برای اندروید می باشد که دارای ۱۲ درجه سختی (با بالا رفتن درجه سختی از ۳ به بالا زمان فکر کردن Cpu بیشتر می شود) و ۲ حالت Casual و Pro می باشد با این تفاوت که در حالت Pro نمی توانید حرکت خود را به عقب برگردید و اگر بازی را ترک کنید می بازید ولی در حالت Casual می توانید برگردید و حتی می توانید بازی را ترک کنید. بازی همچنین دارای گزینه Tutor می باشد که بعضی حرکت ها را به شما پیشنهاد می دهد و از اشتباهات احتمالی جلوگیری می کند و می توانید بعد از بازی می توانید حرکات خود را آنالیز کنید. همچنین می توانید از قسمت تنظیمات رنگ صفحه و مهره های خود را تغییر دهید و مدل های مختلف انتخاب کنید. بازی دارای قسمت آنلاین و مولتی پلیر نیز می باشد و همچنین قابلیت بازی دو نفره در یک گوشی نیز دارد.

  مشاهد بیشتر

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

در رابطه با شطرنج
0
giftcard ×