Calm Cards – Freecell کارت های آرامش بخش – خانه های آزاد عنوان یک بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده در سبک بازی های کارتی است که توسط استودیو بازی سازی Pastille AB با قیمت 2.49 دلار برای دستگاه های اندروید منتشر شده است. بازی های کارتی از جمله بازی های کلاسیکی هستند که سابقه آنها به قبل از بازی های موبایلی باز می گردد و همیشه در تمام رده های سنی طرفداران خاص خودش را داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و ورود کامپیوتر به زندگی روزمره، بازی ها کارتی نیز با تکنولوژی همراه شدند و جزء اولین بازی های کامپیوتری بودند. با پیشرفت بیشتر تکنولوژی و بازی‌ های موبایلی در این سال ها، بازی های کارتی نیز بار دیگر با تکنولوژی همراه شدند و امروزه تعداد بازی های کارتی روز به روز در حال افزایش است. Calm Cards – Freecell یکی از این بازی های کارتی است که توانسته گیم پلی جذابی را ارائه کند. قوانین بازی آنچنان پیچیده نیست و مکانیزم آسانی دارد. این بازی نیز از یک دسته کارت ۵۲ تایی استاندارد استفاده می‌ کند. در ابتدا ۸ کارت در یک ردیف قرار می‌ گیرند و کارت های دیگر نیز به صورت ستونی زیر آنها قرار داده می شوند. تمام کارت ها در این ستون ها قرار می گیرند اما ۴ ستون اول ۱ کارت بیشتر از ستون های دیگر خواهند داشت. هدف اصلی شما در این بازی این است که تمام کارت ها را در ۴ خانه اصلی دسته بندی کنید. این ۴ خانه اصلی همان خال های کارت ها هستند و باید از کارت آس شروع شوند و به ترتیب تا کارت شاه روی هم قرار بگیرند.

 

Calm Cards - Freecell

 

در بازی Calm Cards – Freecell کارت ها به ۳ روش می توانند حرکت کنند. علاوه بر خانه های اصلی، در هر دوره از بازی ۴ خانه آزاد در اختیار تان قرار می گیرد که می توانید در صورت لزوم ۱ کارت را در هر خانه  قرار دهید اما این کارت تنها در صورتی که امکان داشته باشد می تواند از خانه آزاد به ستون ها بازگردد. کارت ها زمانی می توانند در ستون ها حرکت کنند که زیر کارت بزرگتر از خودشان و مخالف رنگ خودشان قرار بگیرند، به عنوان مثال کارت ۴ قرمز تنها می تواند زیر کارت ۵ مشکی قرار بگیرد و کارت ۵ قرمز تنها می تواند زیر کارت ۶ مشکی قرار بگیرد. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، کارت ها می توانند وارد خانه های اصلی شوند که برای اینکار در ابتدا باید کارت آس وارد خانه اصلی شود و به محض اینکه کارت بعدی در دسترس قرار گرفت می تواند روی آن قرار بگیرد. زمانی که تمام کارت ها وارد خانه های اصلی شوند بازی به پایان می رسد و برنده می شوید و زمانی که هیچ حرکتی وجود نداشته باشد و خانه های آزاد پر شده باشند گیم آور می شوید و باید مجددا از ابتدا شروع کنید. روی هم رفته این بازی نمره خوبی دریافت می کند و می تواند اوقات سرگرم کننده و تجربه بی نظیری را به ارمغان بیاورد. کنترل ها در ساده ترین حالت خود هستند و تمام عملکردهای بازی به راحتی از طریق ضربه زدن و اسلاید کردن روی صفحه نمایش دستگاه تان انجام می شوند. از لحاظ بصری، فضای گرافیکی بازی بسیار زیبا و چشم نواز است و طراحی هنری مدرنیته دارد. در انتهای همین مطلب می توانید ویدیو معرفی و تصاویر اسکرین شات مربوط به گیم پلی بازی را مشاهده کنید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید و در صورت تمایل نسخه نهایی و خریداری شده آن را به صورت تست شده و کاملاً رایگان به همراه فایل دیتا از سرور های فارسروید دانلود کنید. امیدوارم از این بازی لذت ببرید!

تغییرات نسخه v1.0 :

* انتشار نسخه اول بازی در گوگل پلی .

 

دستورالعمل نصب واجرای بازی :

– ابتدا فایل نصبی را دانلود و نصب نمایید.

– فایل دیتا را دانلود و آن را از حالت فشرده خارج سازید. پوشه ی se.pastille.calmcell را در مسیر Android/obb حافظه داخلی کپی کنید.

– در نهایت بازی را اجرا نمایید.