Arcade Games v8 – مجموعه بازی های کلاسیک “بازی های آرکید” برای اندروید
یک پکیج سرگرم کننده و نوستالژیک از بازی های آرکید قدیمی
تست شده با اجرای آفلاین

Arcade Games – بازی های آرکید نام یک بازی جذاب و کلاسیک می باشد که در آن تعدادی از بازی های کلاسیک دهه 80 و 90 میلادی جمع آوری شده اند. این بازی توسط یک استودیوی کاملاً بی نام و نشان که نام خود را arcde گذاشته تهیه و به صورت رایگان در گوگل پلی به انتشار رسیده است. این توسعه دهنده نه یک وب سایت اختصاصی و نه حتی یک صفحه در شبکه های اجتماعی ندارد و تنها موردی که از این توسعه دهنده در دسترس است یک ایمیل ساده می باشد. ما نیز تصمیم گرفتیم تا به درخواست شما کاربران عزیز فارسروید، این بازی را تهیه و در این مطلب آن را خدمت شما دوستان معرفی کنیم. در حقیقت بازی Arcade Games نسخه های بازسازی شده یا بهتر است بگوئیم پورت شده کلاسیک کنسول های قدیمی مثل نینتندو و سگا را در خود جای داده و فقط دکمه های مجازی به آن اضافه کرده است تا بازیکنان بتوانند این بازی ها را با دکمه های لمسی تعبیه شده تجربه کنند. از نظر طراحی ها و گرافیک، بازی های موجود در این مجموعه دقیقاً مثل همان نسخه های اصلی بوده و گرافیک پیکسلی و رترو دارند. حتی صداگذاری این بازی ها نیز به صورت 8 بیتی می باشد. بازی های تهیه شده و قرار گرفته شده در مجموعه Arcade Games از بازی های سبک پلتفرمر و اکشن می باشند. همگی این بازی ها ویژگی هایی تقریباً یکسان دارند و درست مثل 80% بازی های نوستالژیک که در همین سبک و سیاق طراحی می شدند می باشند.

 

Arcade Games

 

در بازی Arcade Games چندین بازی مختلف وجود دارد که همگی در کنار یکدیگر در این پکیج گردآوری شده اند. همانطور که گفتیم سبک این بازی ها از نوع پلتفرمر است. در بازی های پلتفرمر شما در نقش یک قهرمان که شخصیت اصلی بازی است می باشید و از نمای رو به رو (به صورت دو بعدی) به سمت جلو حرکت می کنید. ضربه های مشت و لگد از نزدیک و یا تیراندازی به سمت دشمنان از راه دور در این بازی ها اولویت اصلی را دارند. اما چیزی که در همه بازی های پلتفرمر دیده می شود، حرکات بازیکن به اطراف و امکان پرش از روی سکوهای مختلف می باشد. در بازی های موجود در مجموعه Arcade Games نیز به همین صورت است. شما باید کنترل قهرمانان مختلفی را در این بازی ها به عهده بگیرید و به سمت جلو حرکت کنید تا داستان و گیم پلی بازی را پیش ببرید. این بازی شاید برای کودکان و بازیکنان نسل جدید جذابیتی نداشته باشد چون طراحی های آن کاملاً کلاسیک و ساده هستند و حتی گیم پلی آن ها نیز تعریفی ندارد اما این بازی ها به خاطر حس و حال خاطره انگیزی که دارند برای کودکان نسل های قبل به ویژه کودکان دهه 60 و اوایل دهه 70 جذابیت خاصی دارند. در کل باید گفت که این بازی صرفاً طرفداران و مخاطبین خاصی دارد و اگر شما هم در گذشته کنسول های کلاسیک داشتید این بازی می تواند خاطرات زیادی را برای شما تداعی کند. بازی Arcade Games همینک به صورت تست شده و رایگان از فارسروید آماده دریافت می باشد. به نظر می رسد این توسعه دهنده سعی در جمع آوری بازی های بیشتری در این مجموعه دارد و احتمال اینکه در آپدیت های آینده بازی های بیشتری به این عنوان اضافه شوند وجود دارد.

تغییرات نسخه ی v8 :

* برای این نسخه تغییراتی در گوگل پلی ذکر نشده است.

 

دستورالعمل نصب و اجرای بازی :

– ابتدا فایل نصبی را دانلود و نصب کنید.

– فایل دیتا را دانلود و آن را از حالت فشرده خارج کنید. پوشه ی com.fc.play.nes.arcade2 را در مسیر Android/obb حافظه داخلی دستگاه کپی کنید.

– بازی را اجرا نمایید.