سلام و عرض احترام حضور همه دوستان عزیز فارسرویدی

همانطور که خود مستحضرید، مدتی است که دولت در جهت کاهش تعرفه اینترنت کاربرانِ استفاده کننده از وبسایت های ایرانی با سرور داخل کشور طرحی تحت عنوان “دانلود نیم بها” را معرفی کرده است ؛ مطابق با این طرح همه شرکت های ارائه کننده سرویس اینترنت [ همراه اول، ایرانسل، رایتل، های وب، پارس آنلاین، صبانت، آسیاتک، شاتل، مخابرات ایران، داده پرداز فن آوا، پیشگامان، مبین نت و غیره ] موظف هستند که ترافیک استفاده شده داخلی را به صورت نیم بها برای کاربران محاسبه کنند! از ابتدای شروع فعالیت ما، تا کنون تمام سرورهای فارسروید در داخل ایران میزبانی می شده اند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده اند ؛ در نتیجه باید تعرفه گشت و گذار و همچنین دانلود از فارسروید برای شما نیم بها باشد! این به این معنا است که، اگر شما یک فایل 1000 مگابایتی از اینجا دانلود کنید باید از اینترنت شما به صورت نیم بها کسر شود، یعنی تنها 500 مگابایت از اینترنت شما کسر خواهد شد و اگر غیر از این باشد سرویس دهنده اینترنت شما این قانون تصویب شده را رعایت نکرده و شما می توانید با ثبت شکایت و پیگیری دانلود خود از فارسروید را نیم بها کنید!

 

 

همین ابتدای کار شما می توانید میزان حجم اینترنت خود را یادداشت کنید و پس از آن یک فایل با حجم مشخص را از فارسروید دانلود بفرمایید ؛ پس از دانلود فایل، حجم اینترنت خود را چک کنید ؛؛؛ می بایست از اینترنت شما به میزان یک دوم [نصف] کسر شده باشد! اگر دیدید نیم بها محاسبه نمی شود فورا شماره پشتیبانی سرویس اینترنت خود را بگیرید و این موضوع را با آن ها در میان بگذارید و از آن ها بخواهید که قانون نیم بها را به درستی رعایت بفرمایند! با تماس مطمئنا مشکل شما در کمتر از 24 ساعت باید حل شود؛ اگر سرویس دهنده اینترنت تان این موضوع را پیگیری نکرد لطفا هرچه سریع تر با مراجعه به سامانه 195 با آدرس https://195.cra.ir شکایت خود در این زمینه را با نوع شکایت “تعرفه” و موضوع شکایت “عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی” ثبت بفرمایید و مطمئن باشید در کمتر از 24 ساعت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات این موضوع را پیگیری خواهد کرد!

نکات تکمیلی : 

  1. آی پی سرور سایت فارسروید 185.18.213.176 می باشد
  2. آی پی سرور دانلود فارسروید 212.33.193.99 می باشد
  3. هر دو آی پی فارسروید در سامانه مربوط به نیم بها ثبت شده و با مراجعه به آدرس [لیست دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده] و دانلود فایل اکسل می توانید این موارد را چک کنید و ببینید موجود هستند!
  4. برای دانلود با نیم بها حتما باید فیلترشکن [وی پی ان – تغییر آی پی] شما غیرفعال باشد
  5. اگر مشکلی بود در بخش کامنت های پایین صفحه اعلام بفرمایید.