Wildfire – NOAA Fire Map Info v2.0.1-internal برنامه ای برای دسترسی به داده های آتش سوزی در مناطق طبیعی آمریکا مخصوص اندروید
نسخه خریداری شده برنامه با قیمت 0.99 دلار در گوگل پلی

آتش سوزی ها یکی از عوامل اصلی از بین رفتن پوشش گیاهی و جنگل ها در جهان هستند. بسیاری از این آتش سوزی توسط انسان به صورت عمدی یا سهوی اتفاق می افتد و به دلیل دور بودن جنگل ها، معمولا زمانی متوجه آتش سوزی می شویم که وسعت آتش زیاد شده باشد. در این گونه مواقع بسیاری از درختان از بین رفته و کار مهار آتیش نیز بسیار سخت تر خواهد بود. برای کمک به تشخیص هر چه بهتر و سریعتر آتش سوزی ها می توان از ماهواره ها استفاده کرد. دفتر عملیات ماهواره ای و عملیات محصول (OSPO) بخشی از خدمات ملی داده ها و اطلاعات ماهواره ای محیط زیست (NESDIS) است. NESDIS نیز بخشی از اداره ملی اقیانوس ها و اتمسفر (NOAA) و وزارت بازرگانی است. OSPO با ادغام دفتر پردازش و توزیع داده های ماهواره ای (OSDPD) و دفتر عملیات ماهواره ای ایجاد شده است و مسئول حفظ برنامه ریزی جامع و اطلاعات داده ها برای هر دو ماهواره مداری Geostationary و قطبی به همراه ارائه محصولات حاصل از داده های جمع آوری شده توسط این ماهواره ها است. کار این دفتر جمع آوری انواع اطلاعات ماهواره ای و ارائه اطلاعات برای هدف های مختلف است. از این اطلاعات برای انواع کاربری ها می توان استفاده کرد که یکی از آن ها کنترل آتش سوزی ها در جنگل ها و طبیعت دور از دسترس است. امروز با برنامه ای در خدمت شما هستیم که اطلاعات مربوط به آتش سوزی در مناطق طبیعی را به شما نمایش می دهد. Wildfire – NOAA Fire Map Info عنوان اپلیکیشن برای دریافت آسان اطلاعات ماهواره ای از NOAA/USGS درباره آتش سوزی در جنگل ها و مناطق طبیعی، مخصوص سیستم عامل اندروید است که توسط گروه نرم افزاری QuantumTek Engineering توسعه و با قیمت 0.99 دلار در گوگل پلی منتشر شده است. با استفاده از این برنامه می توانید با انواع نقشه ها،‌ اخبار و اطلاعیه ها، داده های دقیقی از وضعیت آتش سوزی در طبیعت به دست آورید.

برخی از امکانات و قابلیت های برنامه Wildfire – NOAA Fire Map Info اندروید :

  • نمایش وضعیت آتش سوزی در زمان فعلی : نمایش وضعیت لحظه ای MODIS و VIIRS I-band ناسا برای تشخیص آتش سوزی که با آنالیز های USGS همراه شده است.
  • مناطق دارای آتش سوزی های خطرناک : نمایش اطلاعات NOAA و USGS از وضعیت آتش سوزی ها در حال حاضر
  • اطلاعات آب و هوایی : نمایش داده های نزدیک به زمان فعلی شامل رادار آب و هوایی NOAA HD، خطرات طولانی مدت، مشاهدات کوتاه مدت و اخطار ها همراه با سرعت و جهش وزش باد و ….
  • اخبار و تحلیل ها :‌ نمایش وضعیت فعلی از حوادث ملی و به روز رسانی ها از دفاتر مسئول به همراه آنالیز های گرافیکی از منابع مختلف مثل هواشناسی فدرال و آژانس های آب و هوایی
  • نمایش انواع نقشه های ماهواره ای

اپلیکیشن Wildfire – NOAA Fire Map Info با کسب رضایت کاربران اندرویدی توانسته است امتیاز 3.9 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی دریافت کند. هم اکنون می توانید نسخه خریداری شده این برنامه همراه با تمامی امکانات و قابلیت ها را از فارسروید به صورت کاملا رایگان دریافت کنید. این برنامه به درخواست شما معرفی شده است و جدیدترین نسخه آن پیش روی تان قرار دارد.

 

Wildfire - NOAA Fire Map Info