Petrolia – پترولیا عنوان یک بازی در ژانر اکشن است که توسط استودیو بازی سازی Thorium Game Lab با قیمت 0.99 دلار برای دستگاه های اندروید منتشر شده است. Petrolia یک بازی جذاب و سرگرم کننده در سبک جهان بازی است. در سال های اخیر بازی های زیادی را دیده ایم که به این سبک ساخته شده اند. اما آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که یک بازی جهان باز باید دارای چه ویژگی های باشد که واقعاً برای شما جذاب و سرگرم کننده باشد؟ در نگاه اول، زمانی که صحبت از بازی های جهان باز می شود ذهن مان به سرعت به سمت به سمت بازی هایی مثل GTA می رود. اکثر گیمر ها با این بازی خاطره دارند اما چرا؟ بدون شک جهان گسترده این بازی و نقشه آن یکی از ویژگی های مهمی محسوب می شود که باعث شده بود GTA به بازی شماره یک گیمر ها در روز های ابتدایی عرضه اش تبدیل شود. کار های متفرقه ای که می توانستید در بازی انجام دهید ویژگی مهم دیگری بود که به شما اجازه می داد آزادانه و با قانون خودتان هر کاری که می خواستید در بازی انجام دهید و فقط به جست و جو در بازی بپردازید و از بازی کردن خودتان لذت ببرید. Petrolia هم دقیقاً از همین فرمول استفاده کرده است و یک جهان باز با ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارد و با انجام کار های متفرقه آنچنان شما را سرگرم می کند که تمام وقت خودتان را به پای این بازی بگذرانید. اما برخلاف اکثر بازی های جهان باز مثل GTA یا Minecraft، در بازی Petrolia شما یک هدف اصلی و مهم دارید. این بازی شما را در نقش یک افسر عربی قرار می دهد و از شما می خواهد با گروه های معاند به مبارزه بپردازید و شهر های عربی را از حملات آنها نجات دهید.

 

Petrolia

 

در بازی Petrolia هیچ صحبتی از داعش نشده است اما پرچم سیاهی که برای گروه های معاند در بازی قرار داده شده به طور ضمنی همین گروه تروریستی داعش و رفتار های خشونت آمیزش را نشان می دهد. یک نقشه در بازی وجود دارد که مکان اهداف شما در آن مشخص می شود و شما وظیفه دارید از روی نقشه به این مکان ها بروید و اهداف تان را تکمیل کنید. اهداف تان بسیار مشخص و واضح است و در واقع همان مبارزه با گروه های معاند و نابودی آنها می باشد. برای این کار هم تعداد زیادی سلاح و ماشین ها و هواپیما های نظامی در اختیار تان قرار داده شده است. خوشبختانه تنوع و گوناگونی این سلاح ها و تجهیزات نظامی آنقدر زیاد است که سرگیجه می گیرید و نمی توانید تصمیم بگیرید از کدام یک از آنها استفاده کنید. از لحاظ بصری طراحی گرافیکی بازی ساده و مینیمالیستی است و زرق و برق زیادی ندارد اما با توجه به اینکه با یک بازی موبایلی رو به رو هستیم این موضوع کاملا‌ً قابل درک است. صداگذاری ها خوب هست و به نحو احسن کار شده اند. کنترل ها در ابتدا ممکن است به جهت عدم آشنایی شما با آنها کمی دشوار به نظر بیایند اما در ادامه که قلق بازی دست تان بیاید به راحتی می توانید بر آنها مسلط شوید. در نهایت باید بگوییم این بازی در حد و اندازه های یک بازی پریمیوم با کیفیت می تواند نظرتان را جلب کند و بدون شک می توانیم نمره خوبی برای آن در نظر بگیریم. بازی Petrolia توانسته امتیاز خوب 4.1 از 5.0 را در مارکت اندروید به خود اختصاص دهد و مورد استقبال بسیاری از گیمر ها در سراسر جهان قرار بگیرد. به همین دلیل تیم فارسروید قصد دارد نسخه نهایی و خریداری شده این بازی را به صورت تست شده و کاملاً‌ رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در انتهای همین مطلب می توانید این بازی را از سرور های ما دانلود کنید و از اجرای آن لذت ببرید!

تغییرات نسخه v0.69 :

* برای این نسخه از بازی در گوگل پلی تغییراتی ذکر نشده است

 

دستورالعمل نصب و اجرای بازی :

– ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.

– فایل دیتا را دانلود و ان را از حالت فشرده خارج کنید. پوشه ی com.ThoriumGameLab.Petrolia را در Android/Obb حافظه داخلی دستگاه کپی کنید.

– بازی را اجرا نمایید.