Intervalometer – Interval Timer for Time Lapse v2.60 اپلیکیشن عکس برداری به صورت زمان گریز مخصوص اندروید
نسخه خریداری شده اپلیکیشن با قیمت 1.99 دلار در گوگل پلی

حتما تا به حال در تلویزیون تصاویر رشد گیاهان را دیده اید که چگونه با سرعت زیاد حرکت کرده و رشد می کنند. این نوع تصاویر با استفاده از فناوری زمان گریز ساخته می شوند. فناوری Time lapse یا زمان گریز نوعی فناوری در زمینه عکاسی و فیلمبرداری است که در آن فیلمبرداری به گونه ‌ای صورت می‌گیرد که فرکانس ضبط فریم‌ ها در یک سکانس، از فرکانس مشاهده آن ها در همان سکانس کمتر است. در شیوه فیلمبرداری تایم‌ لپس، زمانی که نتیجه کار به شکل عادی پخش می ‌شود، به نظر می‌رسد زمان با سرعت بیشتری می ‌گذرد. معمولا شیوه فیلمبرداری زمان ‌گریز برای نشان دادن حرکت ابرها، رشد گیاهان، فساد میوه‌ ها، تردد مردم در شهر ها و پیشرفت ساخت و ساز ها استفاده می‌شود. از آنجا که این امور فرآیند طولانی‌ای دارند و نشان دادن سیر کلی آنها بسیار زمان‌بر است، فیلمبرداران از فناوری تایم‌ لپس بهره می‌ برند. در این فناوری به جای ضبط ۲۴ فریم برای هر ثانیه از فیلم، یک عکس در فواصل زمانی مختلف که بنا به سوژه عکاسی متفاوت است، گرفته می شود. از ترکیب و در کنار هم قرار دادن این عکس ها،‌ فیلم های تایم لپس ساخته می شود و رشد گیاهی که ۴۸ ساعت طول کشیده را در عرض ده ثانیه می توانیم ببینیم. معمولا برای فیلمبرداری تایم لپس از دوربین های حرفه ای گران قیمت استفاده می شود ولی با برنامه ای امروز معرفی می کنیم می توانید این کار به راحتی در گوشی های اندرویدی خود انجام دهید. Intervalometer – Interval Timer for Time Lapse عنوان یک برای فیلم برداری به صورت تایم لپس و زمان گریز مخصوص سیستم عامل اندروید است که توسط گروه نرم افزاری MobilePhoton توسعه و با قیمت 1.99 دلار در گوگل پلی منتشر شده است. نحوه کار این اپلیکیشن به این صورت است که پس از باز کردن نرم افزار یک نوار کنترل روی دستگاه ظاهر می شود و با باز کردن اپلیکیشن دوربین دستگاه، می توان دکمه عکس گرفتن اپلکیشن را برای برنامه تعریف کرد،‌ این برنامه در فواصل زمانی معینی که شما مشخص می کنید روی دکمه کلیک می کند و عکس گرفته می شود. این برنامه توانایی کار با تمامی اپلیکیشن های دوربین و عکاسی موجود را دارد.

برخی از امکانات و قابلیت های برنامه Intervalometer – Interval Timer for Time Lapse اندروید :

  • قابل استفاده برای عکاسی انفجاری
  • مناسب برای عکاسی از مسیر حرکت ستاره ها و عکاسی از رعد و برق
  • قابلیت پیکربندی و تنظیم کامل تایم لپس (زمان تاخیر، زمان تکرار، تعداد عکس ها)
  • قابلیت عکاسی به صورت بی نهایت
  • دارای محاسبه گر تایم لپس
  • پشتیبانی از انواع تایم لپس، Long exposure time-lapse , Low light time-lapse, HDR time-lapse, Milky Way time-lapse / Star Trails time-lapse, Holy Grail of time-lapse, Ultra wide angle time-lapse, Light painting time-lapse

اپلیکیشن Intervalometer – Interval Timer for Time Lapse برنامه ای بسیار کاربردی برای کسانی است که به عکاسی با دوربین گوشی علاقه دارند و نمی خواهند برای عکاسی تایم لپس هزینه های گزاف خرید دوربین حرفه ای را متحمل شوند. Intervalometer با کسب رضایت کاربران اندرویدی توانسته است امتیاز 4.0 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی دریافت کند. هم اکنون می توانید نسخه خریداری شده این برنامه را از فارسروید به صورت کاملا رایگان دریافت کنید.

 

Intervalometer - Interval Timer for Time Lapse